Тест казахский язык решите кто что знает даю 20 балов
китай - государство в центральной и восточной азии. на севере граничит с монголией и россией.на северо-востоке - с россией и кндр.на юге - с вьетнамом, мьянмой, лаосом, индией, бутаном и непалом. на западе - с пакистаном, афганистаном, таджикистаном. на северо-западе - с кыргызстаном и казахстаном. на востоке и юго-востоке побережье страны омывается бохайского, жёлтого, восточно-китайского и южно-китайского морей (длина береговой линии 18 тыс. км). стране принадлежит почти 3,5 тысячи островов.на границе с непалом находится самая высокая точка на земле - гора эверест (8848 м)
надеюсь .
удачи )
kитaй - гocyдapcтвo в вocтoчнoй aзии, гpaничит c poccиeй, moнгoлиeй, ceвepнoй kopeeй, bьeтнaмoм, лaocoм, mьянмoй, индиeй, бутaнoм, heпaлoм, aфгaниcтaнoм, taджикиcтaнoм, kиpгизcтaнoм u kaзaxcтaнoм.
китай занимает значительную часть территории восточной и центральной азии.
страна протянулась на пять с половиной тысяч километров от берегов пограничной сибирской реки амур на севере, до тропических островов (на широте таиланда) в южно–китайском море на юге. и на пять тысяч двести километров с запада на восток, от перевалов памира до полуострова шаньдун.
Ақтан жырау негізгі мектебінің музыка пәні мұғалімі
Шамбаева Ақбота Боранбайқызы
Сабақтың тақырыбы: Оркестр
Сабақтың мақсаты:
Білімділігі: Оркестр туралы мағлұмат беру, оркестр түрлерімен таныстыру
Дамытушылығы: Оқушылардың ой - қабілетін, шығармашылығын, есте сақтау қабілетін дамыту
Тәрбиелігі: Балалардың қазақтың аспаптық өнеріне деген қызығушылығын дамыту
Көрнекілік: Күй жазылған дискі, сөзжұмбақ, кесте, тірек сызба
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру. а) Сәлемдесу, оқушыларды түгендеу
Ә) психологиялық дайындық:
«Тілек шамы» оқушылар шамды ұсыну арқылы бір біріне жақсы тілек тілейді
ІІ. Үй тапсырмасын сұрау: «Кубизм» әдісі
1. Аспаптық музыка дегеніміз не?
(Арнайы музыкалық аспаптарда орындау үшін жазылған шығарма)
2. Аспаптық музыканың неше түрі бар?(жеке аспаптық, ансамбльдік және оркестрлік)
3. Халық музыкасының аспаптық түріне нені жатқызуға болады?(Күй)
4. Аспаптық музыканың ең күрделі түрлерін ата?(Симфония, соната)
5. Симфониялық музыканы қандай аспаптар орындайды?(үлкен аспаптар тобынан құралған оркестр орындайды)
6. Аспаптық музыканың түрлерін ата?(концерттік, аспаптық ансамбльдер жатады)
7. Соната дегеніміз не?(фортепиано, скрипка сияқты белгілі бір аспапқа арналған, бірнеше бөлімнен тұратын музыкалық шығарма)
ІІІ. Үй тапсырмасын бекіту сұрақтары:
1. Аспаптық музыка дегеніміз не?
(Арнайы музыкалық аспаптарда орындау үшін жазылған шығарма)
2. Аспаптық музыканың ең күрделі түрі? (Симфония, соната)
ІІІ. Жаңа сабақ: «Сөзжұмбақ»
Ш а ң қ о б ы з
Ш е р т е р
І ш е к
Ж е т і г е н
с ы б ы з ғ ы
А с а т а я қ
Д о м б ы р а
1. Тілшесін саусақпен шалып тарту арқылы ойналатын музыкалық аспап.
2. Үш ішекті шертіп ойнайтын аспап.
3. Ішкеті аспаптардың негізгі бөлігі.
4. Көп ішектен тұратын музыкалық аспап.
5. Қурайдан жасалатын аспап.
6. Сілкіп ойналатын аспап.
7. Халқымыздың көне шежіресі атанған музыкалық аспап.
«Оркестр» мәтіні оқылып, талданады