Категория
Беларуская мова, опубликовано 20.03.2019 07:20

Написать мини сочинение на тему " на экзамене", с приминением фразеалогизмов( бел яз)

Ответы

Ответ
Ответ оставил: Гость
Фразеологизмы подчеркнуты: сенька ніколі не любіў вучыцца. вучоба, вядома ж, не мёд, таму хлопец на занятках кляваў носам, аніякае рады на яго не было. настаўнікі толькі ўздыхалі і прадказвалі, што калі-небудзь сеня на сваё нарвецца. сеня ж толькі рагатаў у адказ. але на яго ліха прыйшоў час экзаменаў. толькі пачало на дзень займацца, а сеня ўжо стаяў пад кабінетам ні жывы, ні мёртвы і не сваім голасам прасіў у аднакласнікаў шпаргалкі.  але выкарыстаць іх яму не давялося. экзаменатары не спускалі вачэй з гультая, бо на свае вочы бачылі, на свае вушы чулі, як сеня ўвесь час вучыўся.  нарэшце выклікалі сеню адказваць. пайшоў ён, не сабраўшы розуму. адказ на языку круціцца, а сфармуляваць аніяк не ўдаецца. навёрз сеня сем карабоў, што на думку прыйшло. здаецца, нішто сабе атрымалася. але экзаменатары вырашылі інакш: адправілі хлопца на перасдачу. вось і знайшоў лодар прыгоду на сваю галаву. 
Ответ
Ответ оставил: Гость
Это переводится как остальные слова
Ответ
Ответ оставил: Гость
Школьные знания.com это сервис в котором пользователи бесплатно помогают друг другу с учебой, обмениваются знаниями, опытом и взглядами.
Не найдено: яшчэ.
Ответ
Ответ оставил: Гость
....................


Другие вопросы по беларуской мове

Вопрос
Беларуская мова, опубликовано 09.01.2019 16:01
Вопрос
Беларуская мова, опубликовано 09.01.2019 16:01
Вопрос
Беларуская мова, опубликовано 09.01.2019 16:01
✅ Ответов: 3 на вопрос по беларуской мове: Написать мини сочинение на тему " на экзамене", с приминением фразеалогизмов( бел яз)... ты найдешь на сайте. Также ты можешь добавить свой вариант ответа, если считаешь, что он не верен или твой ответ более полный. Пожалуйста, добавляй только правильные ответы.
Вконтакте Youtube