Категория
Беларуская мова, опубликовано 12.03.2019 15:00

Написать сочинение на языке, по теме "што мы можам зрабiць для развiцця нацыянальнай культуры? " надо 8-10 предложений. и главное не списано с интернета 117

Ответы

Ответ
Ответ оставил: Гость
Нацыянальная культура пачынаецца з чалавека. у першую чаргу, людзям трэба стаць культурнымі. для гэтага мы павінны памятаць сваю родную мову, звычаі нашых продкаў. у нашай краіне дзве дзяржаўныя мовы, з-за гэтага большая частка насельніцтва размаўляе  па-руску - на мове, прыўнесенае  да нас звонку ад нашага ўсходняга суседа. моцным таксама з'яўляецца ўплыў заходняй культуры. у нас адзначаюць амерыканскі  дзень усіх святых, але нічога не памятаюць пра традыцыйныя народныя беларускія святы. вы шмат памятаеце беларускіх абрадавых песень? а нашы продкі кожную важную падзею свайго жыцця і песняй: вяселле, нараджэнне дзіцяці, хрышчэнне, пахаванне. такім чынам, трэба пачаць з сябе, вярнуцца да каранёў: вывучыць родную мову, даведацца аб векавых традыцыях і пачаць іх адраджаць. тады і нацыянальная культура будзе развівацца.
Ответ
Ответ оставил: Гость
Отрывок из стиха Пушкина "зима""
Ответ
Ответ оставил: Гость

площадь правильного многоугольника находим по формуле

s=1/2pr

r=6корень из 2*корень из 2/2=6

р=16

s=1/2*16*6=48

Ответ
Ответ оставил: Гость

1.оз.эйр-норт

2.влк.камерун

3.влк.котопахи

4.г.мак-кинли.

 

 

рада !


Другие вопросы по беларуской мове

Вопрос
Беларуская мова, опубликовано 09.01.2019 16:01
✅ Ответов: 2 на вопрос по беларуской мове: Написать сочинение на языке, по теме "што мы можам зрабiць для развiцця нацыянальнай культуры? " надо 8-10 предложений. и главное не списано с интернета 117... ты найдешь на сайте. Также ты можешь добавить свой вариант ответа, если считаешь, что он не верен или твой ответ более полный. Пожалуйста, добавляй только правильные ответы.
Вконтакте Youtube