Категория
Литература, опубликовано 06.06.2020 20:47

Кто пает о том,что《рыбок златые гуляют стада,хрустальные есть города?》

Ответы

Ответ
Ответ оставил: Гость

Дано:

S1=S2=24 км

V1= 8 км/ч

V2=12 км/ч

S = S1 + S2

t= t1 + t2

Vср = S/t (дробь)

t1= S1/V1

t1= 3 часа

t2=S2/V2

t2 = 2 часа

t= 3+2=5 часов

S = 24+24= 48 км

Vср = 48/5= 9,6 км

ответ:9,6 км

Объяснение:

Ответ
Ответ оставил: Гость

Дед Иван

Объяснение:

Дед Иван

Ответ
Ответ оставил: Гость

Дед Иван

Объяснение

Дед иван

Ответ
Ответ оставил: Гость
купца, уездного суда, писаря, генерал-аншефу, губернии, сельце
Ответ
Ответ оставил: Гость
Подходит сказка-повесь
или сказка нового времени
Ответ
Ответ оставил: Гость
Тема.   Утвердження ідеї права людини на щастя, прагнення до втіхи та радощів життя у   творчості  Омара  Хайяма.Мета:  продовжити ознайомлення учнів із творчістю О. Хайяма; поглиблювати навички аналізу рубаї; розвивати навички виразного читання; сприяти вихованню моральних якостей школярів.Обладнання:   тексти  творів  О.  Хайяма  (у  перекладах  на  вибір  учителя).ХІД УРОКУМи — сонце щастя й  горя океан…Злі й  добрі ми, довершені й   нікчемні…Омар ХайямI.   АКТУАЛІЗАЦІЯ  ОПОРНИХ  ЗНАНЬ  УЧНІВ    Бесіда   на  повторення.—  В  якій  формі  класичної  поезії  Сходу  Омар  Хайям  став  неперевершеним  май-стром?— Як ви думаєте, що приваблювало поета в  цьому жанрі?II.  ОГОЛОШЕННЯ  ТЕМИ,  МЕТИ  ТА  ЕПІГРАФА  УРОКУРобота  з   епіграфом.— Як, на вашу думку, слід розуміти слова Омара Хайяма, котрі є епіграфом уроку?—  Чи  можна  стверджувати,  що  саме  людина  є  головним  об’єктом  спостережен -ня майстра?III.   СПРИЙНЯТТЯ  І   ЗАСВОЄННЯ  УЧНЯМИ  НАВЧАЛЬНОГО  МАТЕРІАЛУ  1.  Слово  вчителя.Омар  Хайям  завжди  прагнув  до  знань,  ніколи  не  соромився  вчитися.  Найбіль-ше,  що  цінував  поет  у  людях,  було  не  багатство,  а   розум.  Сучасники  згадували,  що він ніколи не плазував перед грішми, а  схилявся лише перед мудрістю. Усе життя по-ет-філософ прагнув пізнати людину й   зрозуміти сенс її буття.Якою ж Омар Хайям бачив людину і   про що мріяв, які ідеали утверджував? Най-краще про це нам розкажуть його вірші.  2.  Виразне  читання  учнями   віршів  О.  Хайяма.(Учні виразно читають вірші О. Хайяма, в  яких говориться про людину, її існу-вання, оспівується кохання, радощі життя.)  3.  Бесіда  за  прочитаним.— Що, на вашу думку, найбільше любив поет?— Які моральні риси цінував митець у  людях? (Чесність, незалежність, гідність, добро, справедливість, порядність, вірність у  дружбі.)—  Як  Омар  Хайям  ставився  до  радощів  буття?  (Він  утверджував  право  кожної людини на щастя. Поет любив життя, сприймав його в  усій повноті.)  — Яким, на вашу думку, було світосприйняття поета? (Незважаючи на нещастя, яких він зазнав чимало, поет був оптимістом.)— Якою постає у  віршах кохана жінка? (Поет схиляється перед її вродою, чесно-тами, радіє любовним утіхам, сумує за коханою.)  4.  Коментар  учителя.Є в  Омара Хайяма вірші, сповнені сумнівів, розчарувань, спричинених негараз -дами, зрадами, людською ницістю. Але він зажди залишався великим гуманістом.Хоча  поет  жив  самотньо,  серце  його  пізнало  радощі  кохання.  Для  Омара  Хайя-ма кохана — це «чарівна троянда», «стрункий кипарис», жадана й  ніжна. В одному з   віршів він називає себе «рабом пристрастей». За такі слова йому не раз доводилося страждати від недоброзичливості деяких сучасників. Але поет не цурався земних ра -дощів і  вважав, що кожна людина має право на щастя. Оспівування кохання, земних утіх, вина (але не пияцтва!) надають оптимістичного звучання його творам. У ліриці поета, крім філософських, звучать і   гедоністичні мотиви.  5.  Словникова  робота.Гедонізм  (гр. hedone  —  насолода)  —  етичне  вчення,  яке  проголошує  сьогоденну насолоду й  чуттєві втіхи найвищим благом та метою життя.  6.  Творчі   завдання.—  Визначте  особливості  рубаї  як  ліричного  жанру.  (Лаконізм,  філософська глибина, гнучкість форми, чітка ритмомелодика.)—  Які  художні  засоби  виразності  використовує  автор?  Наведіть  приклади. (Епітети: юність бистронога, вічний поріг, друг гідний, гордий небосхил; метафори: нас  переслідує  неволя  навісна;  життя  розвіявши;  О  світе!  Сидиш  недвигою  у  башті гніву й   зла.)— Чи можна говорити про афористичність рубаї? (Так, але глибока філософська думка висловлена коротко, стисло і   влучно, завдяки цьому рубаї стали самостійними виразами.)— Наведіть приклади поезій Омара Хайяма, що сприймаються як афо ризми.  7.  Узагальнююча   бесіда.— Пригадайте, як називали Омара Хайяма сучасники. Чому? Аргументуйте свою думку. (Перекладачем думок неба на мову людей.)  8.  Заключне  слово   вчителя.Високі  й  прекрасні  істини  відомі  тільки  небу.  Але  є  люди,  що  прагнуть  пізнати їх.  Таких  сміливців  не  зупиняють  глузування  натовпу,  образливі  вигуки,  сірість і буденність життя, людська метушня. Вони здатні піднятися над усім цим, бо прагнуть довершеності,  найперше  —  у  власній  душі.  Кожний  новий  крок  на  цьому  шляху наближає їх до Вічності.Омар Хайям переборював негаразди свої і  свого часу завдяки творчій уяві, глибині, космічності мислення. Його твори і   нині приваблюють мільйони читачів.IV.   ЗАКРІПЛЕННЯ  ВИВЧЕНОГО  МАТЕРІАЛУ  1.  Виразне  читання  рубаї   О.  Хайяма.(На вибір учнів.)  2.  Підсумкова  бесіда.— Чим приваблюють поезії Омара Хайяма сучасного читача?— У чому, на вашу думку, полягає значення поезії О. Хайяма для світової літе-ратури?  3.  Творча   робота.—  Письмово  проаналізуйте  одну  з  поезій  Омара  Хайяма  (на  вибір  учителя  або учня).V.  ДОМАШНЄ  ЗАВДАННЯЗакінчити  письмовий  аналіз  поезій  О.  Хайяма.  Підготувати  повідомлення  про життя і  творчість Рудакі та Гафіза.


Другие вопросы по литературе

Вопрос
Литература, опубликовано 09.01.2019 16:01
✅ Ответов: 2 на вопрос по литературе: Кто пает о том,что《рыбок златые гуляют стада,хрустальные есть города?》... ты найдешь на сайте. Также ты можешь добавить свой вариант ответа, если считаешь, что он не верен или твой ответ более полный. Пожалуйста, добавляй только правильные ответы.
Вконтакте Youtube